Angličané odjeli ze Sušice plni dojmů

13.06.2008, 09:34, Petra Hoblová

Poslední květnový čtvrtek se v mnoha svatoborských domácnostech rozezněla angličtina. Dorazili totiž hosté z anglického Shrewsbury(hrabství Shropshire), pěvecký sbor Cantata Choir, u kterých jsme vloni v červenci prožili krásné okamžiky.
V pátek ráno byli členové sboru přijati sušickým starostou Petrem Motlem a následovala prohlídka Sušice. Večer oba sbory vystoupili ve Smetanově sále na společném koncertu, kde angličané zazpívali především díla duchovní hudby. V sobotu je čekal celodenní výlet na Šumavu, ze kterého byli naši hosté opravdu nadšeni a obdivovali naši krásnou čistou přírodu. V neděli jsme se s nimi rozloučili u autobusu a naposledy si společně zazpívali.

Ihned po návratu do Anglie nám byla jedním členem Cantata Choir zaslána tato děkovná zpráva:

 „Posílám krátkou zprávu, abych poděkoval Vám všem za nádherný čas, který jsme u vás strávili. Jak už jsem řekl na párty, vaše město je krásné, krajina kolem krásná, výlet na Šumavu báječný a nejkrásnější věc ze všech, kromě vás - dam, je, že díky hudbě a zpívání můžeme potkat takové dobré přátele. Počasí v Sušici jste zařídili nádherně, ale odpoledne v Praze v neděli bylo tak mokré, že suterén v hotelu, kde jsme měli kufry, byl zatopen vodou. Zdravíme všechny členy sboru a děkujeme za koncert, večírky a za všechno co jste pro náš pobyt udělali
Peter Nottle“

První fotky z návštěvy Angličanů v Sušici zde
___________________________________________________

Prohlédněte si video ze společného koncertu ve Smetanově sále v Sušici, 30.5.2008
 
« Zpět


Diskuse: "Angličané odjeli ze Sušice plni dojmů"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře