Konečně přišlo jaro a opět jsme v jednom kole!

12.05.2008, 08:40, Petra Hoblová

Na čem v současné době ve sboru pracujeme? Čím překvapíme svoje příznivce a posluchače letos na jaře? Co nás čeká v nejbližší době? Proč jezdíme zkoušet do Těchonic?


Po náročné několikaměsíční přípravě na soutěž pěvěckých sborů Canti Veris Praga 2008 jsme se bez přestávky pustili do nové a velmi náročné práce. Obrátil se na nás Petr Oukropec a poprosil Svatobor o spolupráci na novém ochotnickém divadle v Těchonicích - DÁMA NA KOLEJÍCH. Pan Oukropec je filmový producent, žijící trvale v Těchonicích na Horažďovicku. Zde s nadšením již několik let úspěšně realizuje ve své "divadelní stodole" ochotnické divadlo a vede divadelní spolek Zmrzlík. Zájem o tyto představení je skutečně obrovský. Letos byly dokonce přidány dvě představení navíc, a přesto byly všechny lístky během jednoho týdne vyprodány!
Na zkouškách proto pilně cvičíme a o víkendu jezdíme zkoušet do Těchonic. Příprava je pro všechny časově dost náročná.  Svatobor se zúčastní v Těchonicích celkem 10 představení Dámy na kolejích a doprovodí tento známý muzikál ze 60. let svým zpěvem, a to přímo na pódiu. O hudbu se postará živý orchestr z Klatov - Big Band z Pošumaví, pod vedením Josefa Babky. Toto příležitostné hudební tělěso, sestávající z velké části mladých muzikantů, čítá cca 30 členů. Neméně bude i herců na scéně a tak se mají diváci určitě na co těšit.


Svatoboři si odskočili do 60. let

Po divadle nás čeká krátký odpočinek a 24.5.2008 máme naplánované na jeden den hned dvě akce. Část dne strávíme v Přešticích na "Setkání sborů Plzeňského kraje". V podvečer nás pak čeká vystoupení v Sušici na Fufernách v rámci oslav Dne Sušice. Foto z loňských Dnů Sušice zde.

Poslední květnový víkend nás čeká velká událost. Přijmeme návštěvu z anglického Shrewsbury, anglický sbor Cantata Choir.

Cantata Choir

Vloni v červenci jsme byli na několik dní hosty právě tohoto sboru, poznali jsme jejich krásné město, zvyky, rodiny a samozřejmě si společně zakoncertovali. Chceme proto jejich pohostinnost a přátelství oplatit návštěvou v Sušici.
Hosté ze Shrewsbury čeká v Sušici přijetí u starosty na radnici, prohlídka města, společný koncert obou sborů ve Smetanově sále a také výlet na Šumavu.

Stejný program je připraven pro další sbor Rudsambee ze skotského Edinburghu, který přijede19.6.2008.

Rudsambee

Také u skotského sboru jsme byli vloni hosty a na oplátku jsme je pozvali k nám.
Věříme, že se našim hostům bude v Sušici líbit a odvezou si příjemné zážitky, stejně jako my z Anglie a Skotska.

Tímto bude zakončen jarní maraton akcí a v létě nabereme nové síly třeba koncertním zájezdem na Moravu. Na programu je např. přechod Pálavy, koncert ve Velkých Bílovicích, prohlídka a koncert v Kroměříži, a možná i nějaký ten sklípek :)
 
« Zpět


Diskuse: "Konečně přišlo jaro a opět jsme v jednom kole!"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře