Svatobor zahájil svou další zimní sezónu

08.11.2008, 12:58, Petra Hoblová

 

A zahájili jsme ji opravdu příznačně: Rakouské městečko Judenburg nás přivítalo sněhem ozdobenými vrcholky Alp. A dříve než nás slyšeli naši hostitelé zpívat, tak si nás vyzkoušeli jako horské turisty. Kousek autobusem a dál pěšky sněhem zavátými cestami za prvním občerstvením u horské chatičky.


Likér ze semínek alpských jedlových šišek některé účastníky tak posílil, že zdolali i nejbližší nejvyšší vrchol Alp – Kreiskogel -  ve výšce 2306m! My starší a rozumní jsme v mokrých botách raději sestoupili k rodinnému hotýlku s restaurací a sbírali jsme síly k hlavní události dne.

 
Koncert v téměř plném sále se nám vydařil a naši hostitelé nás mile překvapili m.j. velmi srozumitelně zazpívanými skladbami českými, slovenskými a slovinskými.

Ve svém vystoupení prezident Svatoboru připomenul našim hostitelům, že členové Svatoboru nejsou zdaleka prvními českými návštěvníky jejich města. Není to tak dávno, asi tak 700 let, co v Judenburgu na hradě pobýval celých 5 dní český král Přemysl Otakar II. Ale nabídku k sňatku od štýrské vévodkyně – vdovy  Gertrudy odmítl, jejich cesty se rozešly a ke spojení Štýrska s Českým královstvím nedošlo.

Po společné večeři se předháněly hudební skupiny Svatoboru a našich hostitelů až dlouho do noci. Naše řady nejen na koncertě, ale i tady zdatně posílili věrní muzikantští souputníci našich zájezdů, Alenka Fišerová (housle), Radka Panušková (viola) a Zuzka Navrátilová (flétna). (Poděkování a lásku vám…)

Nedělní bohoslužbu doprovázel Svatobor Missou Brevis a modlitbou Pater noster. Kostelem s perfektní akustikou  tak zněla výhradně česká hudba našeho skladatele Zdeňka Lukáše. Věřte nevěřte, mnohé oči byly zality slzami.

 

 

 

Prohlídkou historického jádra města, s průvodcem, pod sluncem zalitými bílými vrcholy Alp, končí náš program.

Nashledanou přátelé, příště si zazpíváme u nás v Sušici.

A poděkování na závěr: Organizačně zájezd připravila naše členka Mgr. Věra Svobodová v rámci akcí partnerských měst „Douzelage“. A kdo nás učí zpívat? Přece Pepík Baierl.

Ivan Čámský

 
« Zpět


Diskuse: "Svatobor zahájil svou další zimní sezónu"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře