Večer plný překvapení

19.02.2012, 21:29, Petra Hoblová

  V neděli 19. února 2012 oslavil neuvěřitelných 70 let sbormistr Josef Baierl. Byla pro něj připravena  velkolepá oslava plná překvapení. Pogratulovat přišli hosté z řad jeho dlouholetých kolegů, spolupracovníků,  přátel, rodinných příslušníků, členů obou sborů aj. Mnozí z nich pojali přání jako krátké vystoupení


Sedmdesátku pana Josefa Baierla vzpomněl gratulací již v předminulém čísle SN pan starosta Petr Motl a v minulém čísle krásným hodnocením jeho pedagogických a lidských schopností paní doktorka Jaroslava Macková.

Před námi stál jiný úkol: Umožnit ne desítkám, ale stovkám „Pepčovo dětí“ vzdát mu holt, poklonit se a poděkovat. A tak se zrodil nápad: Každý gratulant si musí připravit svůj vlastní program, se kterým vystoupí na utajeném setkání všech sboristů z dětských sborů, bývalých členů sborů, rodičů a přátel sboru, spolupracujících muzikantů, Svatoborů i rodinných příslušníků – prostě všech kteří prošli Pepíkovýma rukama.

 

 

Nelehkého úkolu se ujali (a se ctí zhostili) paní učitelky Milena Naglmulerová, Bohunka Skrbková a herec Jakub Doubrava. Připravili večer plný překvapení nejen pro Pepíka, ale zároveň pro nás všechny. Na jevišti i na balkoně Smetanova sálu se střídaly vstupy, písničky, scénky, vyprávění ze života - a mnohým z nás ukápla při tom slzička. Řekněte sami, komu se to poštěstí, aby před ním stál zástup vděčných kamarádů s hezkým slovem?

 

 

 

A tak Pepíku, po těch oficiálních gratulacích, přijmi ještě jednu, od zpěváků všech sborů:

Děkujeme – a jedeme dál!

 

Za Svatobor Ivan Čámský

 
« Zpět


Diskuse: "Večer plný překvapení"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře